OKOLICA

Hotel Dom Polonii** to komfortowy obiekt usytuowany w północnej części Polski, w regionie Mazur Zachodnich. Obiekt położony jest w Ostródzie, urokliwym miasteczku i ciekawym turystycznie miasteczku. Charakterystyczne dla tego regionu liczne jeziora, lasy i przepiękne krajobrazy stanowią idealną przestrzeń do kompleksowego wypoczynku i regeneracji. Dodatkowym atutem miejscowości są liczne zabytki i inne ważne kulturowo miejsca warte odwiedzenia. Miejscowość usytuowana jest przy trasach DK7, 16, S5.

Obiekt zlokalizowany jest bardzo blisko centrum, dzięki czemu większość miejscowych atrakcji znajduje się w niedalekiej odległości.

NAJCIEKAWSZE ZABYTKI I ATRAKCJE TURYSTYCZNE W OSTRÓDZIE

Jedną z najbardziej popularnych atrakcji regionu jest rejs “Statkiem po trawie”, czyli niezapomniany rejs Kanałem Ostródzko-Elbląskim, najdłuższym kanałem żeglownym w Polsce. Ta nietuzinkowa atrakcja swą wyjątkowością zachwyca na całym świecie, szczególnie możliwością transportu statków na specjalnych wózkach po trawie. Kanał Ostródzko-Elbląski jest jedną z największych atrakcji województwa warmińsko-mazurskiego, uznany został za jeden z siedmiu cudów świata, jest pomnikiem historii.

Lista najciekawszych atrakcji regionu nie może pominąć najbardziej charakterystycznych mazurskich atutów, czyli jezior i sportów wodnych. Jednym z najbardziej popularnych akwenów wodnych w okolicy jest Jezioro Drwęckie, rynnowe jezioro położone na terenie województwa warmińsko-mazurskiego, w gminie Ostróda, na obszarze Doliny Drwęcy.

Drugim, niezwykle urokliwym akwenem wodnym znajdującym się w regionie Ostródy jest Jezioro Sajmino, potocznie zwane też Jeziorem Kajkowskim, które znajduje się na południowo-wschodnim skraju miasta.

Warte odwiedzenia są także Molo i Bulwar Europejski, klimatyczny deptak usytuowany wzdłuż linii brzegowej jeziora Drwęckiego oraz przestronne drewniane molo.

Muzeum i Zamek Krzyżacki jest jednym z najbardziej popularnych zabytków Ostródy. Budowla pochodzi z XIV wieku, obecnie turyści mają możliwość zwiedzania zamkowego muzeum.

W Ostródzie mieści się również nowoczesny amfiteatr, tętniący życiem szczególnie w sezonie letnim podczas różnorodnych koncertów pokazów i innych widowisk.

Ratusz w Ostródzie usytuowany w samym centrum miasta – na Placu Tysiąclecia. Budowla w pierwotnym kształcie powstała najprawdopodobniej w II połowie XVIII wieku.

Ciekawym punktem jest także usytuowana na wybrzeżu jeziora Drwęckiego Wieża Bismarcka była pierwszą tego typu budowlą w Prusach Wschodnich.

Śluza w Ostródzie zlokalizowana jest w centrum miasta i jest jednym z etapów szlaku wodnego Miłomłyn – Ostróda – Stare Jabłonki.

Miasteczko zlokalizowane jest w ciekawym rekreacyjnie regionie, charakteryzującym się znaczną ilością ciekawych turystycznie, historycznie i rekreacyjnie miejsc, takich jak zabytki, muzea, parki krajobrazowe, rezerwaty i inne atrakcje.

TOP 8 ATRAKCJI W REGIONIE

Ostróda oprócz turystycznych atutów posiada również zaplecze gastronomiczno-handlowe, z którego hotelowi Goście chętnie korzystają podczas pobytu.

PUNKTY HANDLOWE I GASTRONOMICZNE W OSTRÓDZIE